Jak żyć panie „Piłsudski”?

Gdy w 1920-tym roku Bolszewicy napadli na Polskę ówczesny rząd i ówczesna opozycja stanęli ramię w ramię aby bronić śmiertelnie zagrożone Państwo przed bolszewicką Zarazą. Dzisiaj, gdy inny rodzaj Zarazy atakuje Państwo, i gdy znów trzeba stanąć ramię w ramię, Prezes rządzącej partii, którego jego przyboczni przyrównują do Piłsudskiego, nazywa Opozycję „rakiem polskiej polityki”!

Wczorajsze FAKTY o godz. 19-stej, w niezależnej od partyjnych komisarzy PiS telewizji TVN, wstrząsnęły mną historią o panu Zdzisławie, który niedawno zaraził się wirusem SARS-CoV-2 i …. po dwóch tygodniach zmarł.

Pan Zdzisław miał 62 lata i do karetki wszedł o własnych siłach. Pan Zdzisław przebywał w szpitalu 2 tygodnie, a po dwóch tygodniach … szpital zadzwonił do jego rodziny.

Ja też mam 62 lata i też do karetki, w marcu tego roku, wchodziłem o własnych siłach. I też przebywałem w szpitalu 2 tygodnie. W przeciwieństwie do Pana Zdzisława, który nie miał żadnych chorób współistniejących – ja mam.

Ale mam też szczęście (jeśli to dobre słowo), bo – w przeciwieństwie do Pana Zdzisława – po dwóch tygodniach … to nie szpital zadzwonił do mojej rodziny, ale ja sam.

Niezależna telewizja TVN wczoraj podała liczbę: 539-cioro zmarłych z powodu COVID-19 (8 kwietnia liczba ta wynosiła 954).

Wczoraj polskie szpitale zadzwoniły do 539-ciu polskich rodzin, ale partyjna telewizja TVP unika podawania takich danych, bo one kładą rysy na topornej propagandzie sukcesu.
Z telewizji, która kiedyś była publiczna, nikt się nie dowie, że nasze zagrożone śmiertelną Zarazą Państwo znajduje się na szarym końcu w niezależnym rankingu pod względem skuteczności jej zwalczania (w rankingu Bloomberga 50-te miejsce na 53). Czy my mamy najbardziej schorowane społeczeństwo, czy najbardziej schorowany rząd?

Faktyczny szef tego rządu, który formalnie odpowiada za nasze bezpieczeństwo, zamiast w czasie epidemii zajmować się zarazkami („zajmował” się nimi w czasie wyborów w 2015 r. – kojarząc zarazki z imigrantami) oraz strategią ich zwalczania- zajmuje się rakiem, który – w jego mniemaniu – toczy Opozycję.

W tym czasie prawdziwy rak, zawały, udary i inne choroby cywilizacyjne zbierają rekordowe żniwo w patologicznym Państwie, w którym rządząca partia systemowo zwalcza ludzi wykształconych i samodzielnie myślących – sędziów (np. Igora Tuleyę, którego partyjny pseudo-Sąd ściga za wydanie orzeczenia nie po myśli rządzących), pisarzy (np. Jakuba Żulczyka, który wyraził opinię o Prezydencie) niezależnych artystów (np. Krystynę Jandę, której teatr Minister Kultury pominął przy podziale państwowych dotacji); lekarzy (np. dra Pawła Grzesiowskiego, który stracił pracę bo krytykował nieudolność rządu w walce z epidemią) …. itd.

W patologicznym Państwie, kierowanym przez schorowany rząd, życie i zdrowie obywateli oraz ich status majątkowy stały się dramatycznie zależne nie od wyselekcjonowanych w przejrzystych procedurach specjalistów, ale od ignorantów- karierowiczów, którym partia przydzieliła kluczowe funkcje w administracji i gospodarce. A głównym kryterium tych przydziałów nie była wiedza i doświadczenie, ale lojalność wobec partyjnych przywódców.

Według danych GUS-u w Polsce w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy zmarło prawie 500 tys. osób (najwięcej od II-giej Wojny Światowej). Ale za to … urodziło się najmniej dzieci od
od II-giej Wojny Światowej – prawie 350 tys.

Przyczyna tego stanu rzeczy z całą pewnością nie jest jedna, ale trudno będzie zakwestionować, że wynika to głównie z fatalnej kondycji systemu ochrony zdrowia, a to przecież schorowany rząd „Dobrej zmiany” ten system utrzymuje i za niego odpowiada.

Rządy „Dobrej zmiany” to rządy ignorantów, a owa ignorancja jest niestety również zaraźliwa.

35 % procent aktywnych wyborców wciąż nie dostrzega tego dramatu, który dzieje się na naszych oczach i wciąż zagłosowałoby na PiS.

Schorowany rząd, który przecież rozumie, że jedyną skuteczną metodą opanowania epidemii są powszechne szczepienia, nie jest w stanie przekonać do tych szczepień wystarczająco dużej części społeczeństwa.

Rząd nauczył społeczeństwa ignorancji – w partyjnej TVP serwuje telewidzom intelektualną sieczkę, której nie da się ani słuchać ani oglądać; to przerażające jak niskie wymagania mają wobec siebie sympatycy tej stacji i jak mało wymagają od dziennikarzy, którzy wysługują się tam władzy.

Ignorancja doprowadziła do tego, że poziom zaszczepienia dzieci na odrę spadł poniżej 93 %, bo antyszczepionkowcy rosną w siłę. W konsekwencji właśnie tracimy odporność zbiorową („od połowy 2018 roku trend uległ zmianie. W 2019 roku odnotowano już 1492 przypadki odry – czterokrotnie więcej niż w roku poprzedzającym. Przyczyną tej sytuacji w Polsce jest m.in. spadek zaufania do szczepień ochronnych. Zalew nieprawdziwych informacji dotyczących domniemanej szkodliwości szczepień wprowadza rodziców w błąd” – źródło UNICEF)

I jak tu żyć w kraju, którym rządzą ignoranci, a w warunkach Totalnego Chaosu rząd właśnie będzie ogłaszał Nowy Ład?

Jak żyć Panie „Piłsudski”?

To była oczywiście figura retoryczna, bo odpowiedź jest prosta – odsunąć „Piłsudskiego” od władzy! No chyba, że on sam wreszcie zrozumie, że przyszedł już na niego czas!

I tego właśnie życzy sobie oraz Szanownym Czytelnikom ozdrowieniec, który bynajmniej nie czuje się bezpieczniej w Państwie wciąż rządzonym przez karykaturę Piłsudskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorządność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *