28 Czerwca 2020 roku – Głosujmy na silnego prezydenta wspólnej Polski

Rafał Trzaskowski – kandydat, na którego oddam głos

Za godzinę cisza wyborcza. A pojutrze, w nietypowych okolicznościach, około 60 % Polaków (Polek i Polaków – ach ta językowo męcząca poprawność) odda swój głos na Prezydenta, który powinien być ponadpartyjnym arbitrem oraz strażnikiem Konstytucji.

Powinien być, ale niestety nie jest, bo Prezydent Duda jednoznacznie utożsamia się z rządzącą partią, a Konstytucji „pilnuje” pod dyktando starszego, zgorzkniałego Pana z Żoliborza i pod parasolem Trybunału kierowanego przez Odkrycie towarzyskie starszego Pana.

Partia starszego, zgorzkniałego Pana z Żoliborza utożsamia Polskę ze sobą. Polska to oni, Polska to Rząd, Polska to większość sejmowa, Polska to Prezydent Duda. Notable rządzącej partii oraz ich Prezydent noszą w klapach marynarek emblematy z polską flagą, to jest ich znak rozpoznawczy. Ich polskość jest większa niż nasza.

„Andrzej Duda – prezydent polskich spraw” – to hasło Prezydenta, który w trakcie kończącej się kadencji wielokrotnie złamał Konstytucję.

Ale Polska wcale taka nie jest. Polska to nie Rząd, Polska to nie PiS i Polska to nie Duda (choć nikt im nie odmawia wyborczej legitymacji).
Polska to nie tylko te 8 milionów, które w ostatnich wyborach głosowało na PiS, ale również te 9 milionów, które głosowało na Opozycję i …. Polska to również te pozostałe miliony, które nie głosowały na nikogo.

Dlatego głosujmy na Trzaskowskiego – Prezydenta wspólnej Polski, Prezydenta nie tylko tych 9-ciu milionów, ale również tych 8-milionów oraz …
tych pozostałych milionów, które nie głosowały na nikogo.

Ps. Wcale nie twierdzę, że Trzaskowski jest The Best. Całkiem dobrym Prezydentem byłby również Szymon Hołownia oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (ach ta polszczyzna).
Głosujmy zatem w pierwszej turze na jednego z tych trzech, a w drugiej … również.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorządność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *