Nie jesteś jednym z nas!

Szanowni mieszkańcy

Skan fragmentu ulotki wyborczej D. Bulskiego bieżących wyborów 2018

W trakcie trwającej kampanii wyborczej były PiS-owiec Dariusz Bulski uwodzi wyborców bogatym zestawem populistycznych haseł i figur retorycznych, z których ma wynikać, że jest kandydatem lepszym od swojego konkurenta (w drugiej turze) Sławomira Stanika.

Jedną z jego rzekomych przewag nad Stanikiem, jest bezpartyjność i rzeczywiście na oficjalnie stronie PKW figuruje jako kandydat bezpartyjny i na pewno jest to informacja prawdziwa. Jeśli jednak popatrzymy na sprawę z szerszej perspektywy, tzn. w skali wielu lat wstecz, to szybko się okaże, że bezpartyjność Dariusza Bulskiego jest stanem całkowicie niedawnym, bo Dariusza po prostu wyrzucono z PiS-u za sprzeniewierzenie się linii partii.
A do nowej partii, która daje lepsze widoki na kontynuację kariery, jeszcze się nie zapisał, bo to akurat teraz się nie opłaci.

W tym krótkim wpisie zostawię jednak na boku kwestie poglądów politycznych Bulskiego, które nader zmienne są, i poświęcę klika uwag drugiej masce kandydata, która wdziewa aby sprawić wrażenie, że to swój chłop jest i właśnie na niego należy głosować.

Tą drugą maską, którą przywdział Bulski w wyborczym teatrze, jest jego … zwyczajność.

Kandydat Bulski jest podobno jednym z nas! To nie żadna figura, żaden polityk, których naród tak nie lubi, ale sąsiad ze wsi.

I to właśnie dlatego mamy się z nim identyfikować i oddawać na niego swoje głosy.

Ta zwyczajność, ta jego darkowatość, a nie dariuszowatość, to kolejny fortel spryciarza, który z ostatniego miejsca w wyborach 2014 dostał posadę Wicewójta.

Otóż Dariuszu nie jesteś jednym z nas! Jesteś jednym z nich!

Należysz do uprzywilejowanej kasty ludzi  władzy, którzy tę władzę traktują jako trampolinę do osobistych karier, a nie jako środek do rozwiązywania problemów ludzi spoza kasty.

A oto argumenty na potwierdzenie Twojej prawdziwej proweniencji:

 1. Z Twoich oświadczeń majątkowych wynika, że zarabiasz rocznie ponad 100 tys. zł, co daje ponad 8 tys zł miesięcznie i to netto.
  Tymczasem statystyczny mieszkaniec gminy Kowala w roku 2017 zarabiał  miesięcznie 3 477,49  zł brutto, czyli „na rękę”   około 2300 zł. Jednym słowem zarabiasz grubo ponad trzy razy tyle, co Twój statystyczny wyborca.
 2. Gdy Twój wyborca szuka pracy i zgłosi się na rozmowę kwalifikacyjną, to zostanie przyjęty albo nie, tylko i wyłącznie na podstawie wykazanych umiejętności. Ty zostałeś przyjęty do Urzędu przez Osińskiego nie dzięki wykazanym umiejętnościom, ale dzięki zawartemu – wbrew Twoim wcześniejszym deklaracjom – politycznego geszeftu.
 3. Ty masz pracę i miałeś ją wcześniej, również dzięki partyjnym rekomendacjom. A jeśli chodzi o Twoich wyborców, to na ich stu prawie 17-stu nie ma pracy, bo bezrobocie
  w Kowali w roku 2017 wynosiło 16,6 %.
 4. Ty należysz do elitarnej grupy zawodowej pracowników z sektora finansów i administracji, która stanowi mniej niż 1% wszystkich czynnych zawodowo w gminie Kowala. Większość Twoich wyborców, a konkretnie 54,3 %, pracuje w sektorze rolniczym.
 5. Ty masz blisko do pracy, a w roku 2017 aż 800 osób z gminy Kowala dojeżdżało do pracy do innych gmin.
 6. Ty pełnisz funkcję wiceprezesa Lokalnej Grupy Działania „Wspólny Trakt”, no ale przecież nie Ty tę grupę zakładałeś, ale Twoi poprzednicy. Ty się tylko tam podczepiłeś.
  Większość Twoich wyborców nie podczepia się nigdzie i nie piastuje takich funkcji, jakie Ty piastujesz.

Lista mogłaby być dłuższa, ale nie chcę całkiem Ci w głowie przewrócić.
Otrząśnij  się niby zwyczajny chłopie i przestań ściemniać.

I nie mów, że jesteś jednym z nas!

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorządność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Nie jesteś jednym z nas!

 1. Sołtys pisze:

  Jak zna problemy mieszkańców to dlaczego nic nie zrobił dla mieszkańców Rudy Małej.Na zebraniach tylko obiecywał i na tym się skończyło.

 2. Głos dla Stanika pisze:

  Jest namaszczeńcem Tadeusza i nauczył się tylko rozkładać ręce w geście ” nic nie mogę”. Nie wiem po co startuje na Wójta skoro ” i tak się nie da zrobić”??? aaa już wiem, kusi dobra pensja za nic nie robienie. Opłaca ludzi aby ulotki w płot wtykali, lansuje się w lokalnych mediach, ale niestety w radio trzeba mieć dobrą dykcję bo ” infrastruktura” to naprawdę trudne słowo i do wypowiedzenia i wykonania!!! Nie dorasta do pięt Panu Stanikowi, który jako jedyny wyprowadzi Gminę Kowala z głębiny mułu, błota i zaniedbania. 4 listopada oddaję głos na Pana Sławka i wam mieszkańcy też tak radzę bo inaczej przez następne DŁUGIE 5 lat będziemy tylko słyszeć ” że się nie da” utrzymując bezproduktywnego wójta. Wasz głos ma znaczenie !!!

 3. gosc pisze:

  Nigdy nie zagłosuje na Bulskiego. niech sprzedaje jabłka na ul. Focha jak przed laty. Znam go od 40 lat, oddam glosy na Pana Stanika to gość poważny.

 4. kkop pisze:

  Boże tylko nie Bulski. Będzie po gminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *