Czy Wojciech Skurkiewicz dalej popiera Dariusza Bulskiego?

Dwaj pechowcy

Powyższą grafikę umieścił na swojej głównej stronie wyborczej (www.dariuszbulski.pl) w październiku 2014 r. kandydat na Wójta Gminy Kowala partii Prawo i Sprawiedliwość – Dariusz Bulski. Wtedy notable PiS-u zapewniali, że Bulski to człowiek „szanujący ludzi” i „odpowiedzialny”.

Czy Wojciech Skurkiewicz dalej popiera Dariusza Bulskiego?

Czy Waldemar Trelka i Wiesław Pachniewski z PiS-u dalej chcą koalicji z PSL? A jeżeli już nie chcą, to dlaczego?

Dlaczego nie chcą teraz, skoro całkiem niedawno chcieli! Chcieli i mieli! Mieli w gminie
i mieli w Powiecie? I mieli frukty, a ich żony dochrapały się dyrektorskich posad. Państwo PiS-u to państwo dla ludzi„swoich”.

Dariusz Bulski chce być Wójtem „dla ludzi”. Ale czy ludzie go wybiorą? Nie jest to niemożliwe, skoro 4 lata temu wybrało go PiS, a teraz wybrało go PSL.

Problem Bulskiego polega jednak na tym, że to nie partie wybierają wójtów, ale wyborcy, a ci zapewne nie będą mieli litości dla karierowicza, który zmienia barwy w zależności od potrzeb.

Wójt dla ludzi

Baner wyborczy Dariusza Bulskiego na pograniczu Trablic i Radomia. W prawym górnym rogu banera znajduje się oznaczenie KWW Dariusza Bulskiego – małe blade litery na bladym tle są niewidoczne nawet z kilku metrów. Najwyraźniej kandydat wstydzi się własnej tożsamości, albo już sam się pogubił skąd przychodzi i dokąd zmierza. Albo się nie pogubił, ale z premedytacją wprowadza w błąd wyborców, których część może go kojarzyć z PiS-em, a część z PSL-em.

Gdy w roku 2014 Dariusz Bulski został namaszczony przez PiS jako „Zupełnie nowy Wójt” gminy Kowala, na jego ofcjalnej stronie wyborczej aż się roiło od czułych uścisków z politykami tej partii.

Kandydat PiS-u Dariusz Bulski w I-szej turze wyborów obiecywał zupełnie nową Gminę pod zarządem zupełnie „nowego wójta”, a w drugiej turze (przy milczącej zgodzie pełnomocnika powiatowego PiS) ogłosił zbieżność swojego programu z programem … PSL!

W nagrodę za tę „zbieżność” i pomoc w odzyskaniu władzy Bulski dostał od PSL-u posadę za przeszło 100 tys. zł rocznie, ale kadencja się kończy, a luksusu żal; luksus polega na tym, że pensję się bierze za „bujanie się” na pracy podwładnych, a odpowiedzialności nie ponosi.

Walczy więc Bulski desperacko o swoją posadę, tym razemu już jako Wójt „dla ludzi”.

W „Echu Dnia’ – gazecie, której Bulski i Osiński płacą z publicznych pieniędzy za „promocję Gminy” – pojawił się taki oto zarys programu Bulskiego „popieranego przez PSL”:

 1. „będzie trzeba zrobić mądre planowanie przestrzenne”,

 2. „musimy jeszcze mocniej zadbać o sieć wodociągową, a także postarać się o nowe ujęcie wody”

 3. „Prognozy wskazują na to, że w 2030 roku w gminie będzie 15 tysięcy mieszkańców, czyli o 3 tysiące więcej”

 4. „Nie mniej ważna jest kanalizacja, już rozpisaliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej wraz z odprowadzaniem ścieków”

 5. „Będziemy kontynuować regulację gminnych dróg, by pasy drogowe były właściwej szerokości”

 6. „Jeśli chodzi o oświatę, to czekamy na sygnał z Ministerstwa Sportu, mamy złożony wniosek na dofinansowanie do budowy sali gimnastycznej przy szkole w Młodocinie Mniejszym”

 7. „Chcemy też wspierać gazyfikację gminy”.

No cóż … kilka słów komentarza:

 1. „Mądre planowanie przestrzenne” – skoro tak, to dlaczego nie przyjęliście Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego choćby dla jednej miejscowości?

 2. musimy /…/ postarać się o nowe ujęcie wody” – skoro tak, to dlaczego się nie postaraliście? Przecież przetarg na modernizację hydroforowni w Dąbrówce Zabłotniej oraz środki na ten cel zorganizował jeszcze Stanik.

 3. w 2030 roku w gminie będzie 15 tysięcy mieszkańców, czyli o 3 tysiące więcej” – brawo, brawo – Bulski przynajmniej dodawać potrafi, ale … czy to nie za mało, aby być Wójtem?

 4. Nie mniej ważna jest kanalizacja, już rozpisaliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji …” – nie już, tylko dopiero, a ta wasza „dokumentacja” na przyłączenie się do Radomia jest nic niewarta; ponadto doprowadziliście do karygodnej utraty ważności innej dokumentacji (decyzji środowiskowej) dla własnej oczyszczalni.

 5. ….. chcemy, chcemy.chcemy …. . Jednym słowem chciejstwo i żadnych konkretów.

Szkoda dalszego czasu na pisanie o tym co chce zrobić Bulski, bo Bulski już nic nie zrobi.
A to z tego prostego powodu, że przegra te wybory z kretesem i wcale nie dlatego, że już go nie popiera Wojciech Skurkiewicz i nie kocha Waldemar Trelka.

Bulski przegra, bo jego umiejętności są tak samo blade jak nazwa jego Komitetu Wyborczego na banerze w Trablicach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorządność, Wybory. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Czy Wojciech Skurkiewicz dalej popiera Dariusza Bulskiego?

 1. mieszkaniec gminy pisze:

  Świetne spostrzeżenia, które pokazują jakim kandydatem jest Bulski. Program zajebisty…. obietnice, obietnice, a co do tej pory zrobił dobrego dla gminy. Miał swój czas, ale niestety przebimbał. Na pewno nie poprę jego kandydatury w wyborach. Wszyscy wiemy, że kanalizacja czy nowe ujęcie wody to bardzo ważne sprawy dla nas mieszkańców, ale dlaczego przez 4 lata nic w tym kierunku nie zrobił. Jego czas już minął na pewno nie uwierzę w jego zapewnienia. Chcemy to za mało.

 2. Prawdziwa Mieszkanka pisze:

  Gładkie słówka i rozkładanie rąk nie pomoże Panu B. mieszkańcy już zbyt wiele razy słyszeli „że się nie da”, dlatego ja również nie będę na niego głosować, moja rodzina i sąsiedzi też nie !!! Nie przekonał mnie także drugi kandydat Pan P. który objawił się niczym feniks z popiołów z ramienia partii, która chce zniszczyć naszą Gminę za pomocą S-12. Jedynym kandydatem którego już poznaliśmy po owocach jest Pan Stanik, który wiele dobrego zrobił dla mieszkańców i naszej Gminy. I to jest głos oddany dla dobra nas wszystkich.

  • mieszkaniec gminy pisze:

   szanowna pani niech pani sięgnie pamięcią bo ma pani chyba krótką pamięć gdyż bałagan z S12 to zafundował nam niestety pan Stanik kiedy był wójtem

   • Jacek Trelka pisze:

    S12 to nie bałagan, ale świadoma działalność biznesowa polityków z tzw. układu radomskiego. Szczegóły w aktualnych materiałach dziennikarskich:
    SUPERWIZJER,
    INTERIA
    NEWSWEEK.
    W świetle dostępnych dokumentów akurat Stanik jako wójt jednoznacznie zabiegał o wariant najkorzystniejszy dla mieszkańców Kowali. SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE NA TYM BLOGU. Szczegóły oparte na udokumentowanych faktach, a nie na „fake newsach”.

 3. Młody obywatel pisze:

  Pan Stanik idealnym kandydatem? Jedyne dobre co umiał zrobić to kraść pieniądze wraz z poprzednim proboszczem. Może należy spojrzeć dogłębniej i przyjrzeć się uważnie kandydatom zarówno tym stale występujących na scenie politycznej ale i nowym twarzą które myślę że chcą dużo więcej wnieść do naszej społeczności.

  • Jacek Trelka pisze:

   Autor bloga przypomina komentatorom o odpowiedzialności za słowo. „Młody obywatelu” jeżeli publicznie oskarżasz Stanika, o przestępstwo to wskaż dowody. A jeżeli ich nie posiadasz i opierasz się na plotkach, to bądź świadomy, że na żądanie pomówionego wykasuję Twój wpis. Musisz też wiedzieć, że ponosisz odpowiedzialność karną za oskarżenia nie poparte dowodami. Rozumiem Twoją niechęć do poprzedniego proboszcza, ale niech ksiądz odpowiada za siebie, a ówczesny wójt za siebie. Kłamiesz „Młody obywatelu” dwa razy:
   1. Stanik nie kradł.
   2. Jeżeli uważasz, że Stanik nic nie robił oprócz kradzieży, to popatrz ślepcze na listę zrealizowanych inwestycji i porównaj ją z dokonaniami Bulskiego i Osińskiego.
   Uważasz, że nowe (młode) twarze są lepsze od starych? Bo jesteś młody?
   Młody pewnie jesteś, ALE GŁUPI! Najpierw się czegoś naucz od starszych , a potem poproś o głos!

 4. Sołtys pisze:

  Przypominam jak Darek B. z Tadeuszem o. spacerówki po miejscowościach i obiecywali złote góry a może wysokie wynagrodzenie o którym zapomnieli dodać z podatków mieszkańców gminy. Dalej wont z naszej gminy i klepaniem po plecach

  • Prawdziwa Mieszkanka pisze:

   Wystarczy spojrzeć na Bip a tam czarno na białym kto został zatrudniony w tym roku w UG i kto teraz zasiadał będzie w komisji wyborczej. Przypadek? Nie sądzę ? może Młody mieszkaniec to jedna z tych osób? Niestety w tym przypadku młodość nie idzie w parze z rozumem. Niestety inteligencji nie da się nabyć w szkole, z nią trzeba się urodzić i pracować nad nią całe życie. Uczyć też trzeba się od najlepszych i dlatego żaden inny kandydat nie poprowadzi tej gminy lepiej niż Pan Stanik☺ Pozostali to kandydaci na dobrą pensję płaconą z naszych podatków ?

 5. Nigdy więcej S.S. w naszej gminie. Z dwóch złych lepszy już Tragedia niestety. /od moderatora: moderator bloga informuje, że w komentarzu dokonał ingerencji poprzez zmianę skrótu "SS" na "S.S."/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *